Wersja językowa
pl

Kongres590: Ruch cargo w CPK będzie większy niż zakładaliśmy

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild był gościem debaty Jak wrócić na kurs i wyjść na prostą po okresie spowolnienia? Rynek lotniczy przyszłości, czyli sposoby na wzmocnienie sektora lotniczego w Polsce po COVID-19, odbywającej się w ramach tegorocznej edycji Kongres590.

Prognozy zakładające, że będziemy latać więcej, mają podłoże analityczne. Rząd nie wycofał się z żadnych projektów infrastrukturalnych, co oznacza, że Polska będzie wielkim placem budowy. Projektowana infrastruktura m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego powinna być elastyczna i nie może być przeskalowana

mówił podczas debaty prezes Wild.

Potoki cargo w CPK będą znacznie większe niż zakładaliśmy. Nie tworzymy przeskalowanego projektu, wcześniej byliśmy zbyt konserwatywni w naszym podejściu. Natomiast rynek oraz operatorzy logistyczni jasno mówią, że port CPK jest potrzebny dla ruchu logistycznego i będą z niego korzystać

- tak o obecnych prognozach o ruchu cargo powiedział Prezes CPK.

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego odniósł się również do współpracy z polskim przewoźnikiem lotniczym. CPK chce współpracować z LOTem, aby to on był ulubionym i najczęściej wybieranym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest tutaj 180 mln mieszkańców, a Polska jest jednym z największych rynków. Obecnie lotniska, które istnieją, nie mają możliwości rozbudowania, a CPK powstaje od podstaw i możemy dostarczyć unikalny produkt, ściśle dopasowany do klienta.

Kongres590 to coroczne wydarzenie gospodarcze skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Kongres jest skierowany do wszystkich firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie, po duże przedsiębiorstwa W tym roku odbyła się już 6. edycja pod hasłem Nowe możliwości.