Wersja językowa
pl

Oświadczenie spółki CPK w sprawie przebiegu posiedzenia Rady Społecznej w Baranowie

Z oburzeniem obserwowaliśmy zachowanie protestujących podczas posiedzenia Rady Społecznej ds. CPK z przedstawicielami naszej spółki w czwartek, 16 grudnia. Przebieg spotkania całkowicie wymknął się organizatorom spod kontroli. Eksperci CPK zostali bez powodu zaatakowani – zarówno słownie, jak i fizycznie.

Na posiedzeniu Rady Społecznej zapewniliśmy obecność kilkunastu ekspertów z różnych obszarów, którzy zamierzali przedstawić szczegóły preferowanej lokalizacji wraz z odrzuconymi wariantami alternatywnymi. Byliśmy gotowi, żeby odpowiedzieć na pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości mieszkańców. Planowaliśmy również omówić rozwiązania legislacyjne korzystne dla tych, którzy zdecydują się na przystąpienie do Programu Dobrowolnych Nabyć.

Niestety, nie było to możliwe, a zachowanie protestujących przekroczyło dopuszczalne granice. Pracownicy CPK byli wyzywani, obrzuceni m.in. jajkami, a z kół ich samochodów spuszczono powietrze, co stanowiło zagrożenie dla zdrowia i życia. Dopiero policjanci umożliwili delegacji bezpieczne opuszczenie Baranowa. Tak skandaliczne zachowania nie mogą być i nie będą tolerowane.

Pragniemy podkreślić raz jeszcze, że nasi eksperci przybyli na spotkanie na zaproszenie organizatorów – Rady Społecznej ds. CPK. Z ubolewaniem stwierdzamy, że gospodarze nie zapewnili bezpieczeństwa uczestnikom spotkania, nie wspominając już nawet o wymogach sanitarno-epidemiologicznych.

W tej sytuacji deklarujemy, że dopóki nie będziemy pewni, że Rada Społeczna ds. CPK jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom posiedzeń, nie będzie ona dla spółki partnerem do rozmów.

W związku z zaistniałym zagrożeniem bezpieczeństwa pracowników, podjęliśmy też decyzję o czasowym zawieszeniu punktu informacyjnego w Szymanowie. Nie zrezygnowaliśmy jednak z kontaktu z mieszkańcami – możliwe jest umówienie indywidualnych spotkań z ekspertami CPK. Można to zrobić pod numerem infolinii +48 539 188 159.

Wszelkie informacje na temat preferowanej lokalizacji Portu Solidarność można uzyskać na stronie www.cpk.pl/pl/lokalizacja oraz mailowo pod adresem: [email protected].

Informacje prasowe Sprostowania
Konrad Majszyk
Konrad Majszyk

Rzecznik prasowy

Kontakt dla mediów: [email protected]